Стратегії міст
Розроблення стратегій сталого розвитку міст у відповідності до Цілей сталого розвитку ООН є одним з напрямів діяльності Академії публічно-приватного партнерства. Академією розроблено власну авторську методологію розроблення таких стратегій з використанням методів теорії стратегічного управління та мультикритеріального експертного аналізу. Зазначена методологія презентована у Європейській Економічній Комісії ООН та рекомендована для застосування містами при плануванні свого довгострокового розвитку з метою досягнення ними Цілей сталого розвитку
Стратегія сталого розвитку міста Олександрія до 2030 року
Стратегія сталого розвитку міста Олександрія розроблена з урахуванням нової Глобальної Стратегії Сталого Розвитку до 2030 року, схваленою Організацією Об’єднаних Націй у вересні 2015 року, базується на використанні методів загальної теорії стратегічного управління, порівняльного кількісного аналізу, експертного і рейтингового оцінювання.
Метою Стратегії є створення сучасного європейського міста, привабливого для проживання та ведення бізнесу, базуючись на ефективному використанні наявних ресурсів, існуючих конкурентних перевагах міста, збереженні навколишнього середовища та розвитку людського капіталу, а також запровадженні інновацій й кращих світових практик управління сталим розвитком.
Додатково здійснено підготовчі роботи з розроблення Міського інфраструктурного плану на виконання Стратегії сталого розвитку міста Олександрія на період до 2030 (липень-серпень 2016 р.)
Замовник: Управління справами Олександрійської міської ради
Стратегія сталого розвитку міста Бурштин до 2030 року
Стратегія сталого розвитку міста Бурштин розроблена з урахуванням нової Глобальної Стратегії Сталого Розвитку до 2030 року, схваленою Організацією Об’єднаних Націй у вересні 2015 року, та націонаьними індикаторами цілей сталого розвитку, визначеними у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна».
Стратегія підготовлена з використанням методів загальної теорії стратегічного управління, порівняльного кількісного аналізу, експертного і рейтингового оцінювання.
Метою Стратегії-2030 є створення сучасного європейського міста, привабливого для проживання та ведення бізнесу, базуючись на ефективному використанні наявних ресурсів, існуючих конкурентних перевагах міста, збереженні навколишнього середовища та розвитку людського капіталу, а також запровадженні інновацій й кращих світових практик управління сталим розвитком.
Замовник: Агенція місцевого економічного розвитку м. Бурштина
Пілотний проект стратегії сталого розвитку міста Біла Церква до 2032 року
Крок 1. Академією підготовлено проект Стратегії сталого розвитку м. Біла Церква, яка передбачатиме трансформацію міста у стале та розумне (Smart City), відповідно до принципів, закладених у Цілі сталого розвитку ООН, зокрема, ЦСР 11 (далі – Стратегія), з урахуванням національних індикаторів ЦСР та базуючись на методології ЄЕК ООН щодо визначення індикаторів сталого розвитку міста.
Крок 2. Обговорення проекту Стратегії з мешканцями міста та доопрацювання його зважаючи на суспільні очікування щодо розвитку міста у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі.
Крок 3. Створення Асоціацією малих міст України та громадською спілкою "Біла Церква" за сприяння Академії ППП Центру компетенції стратегічного розвитку міст на засадах Цілей сталого розвитку ООН у м. Біла Церква з метою розповсюдження набутого досвіду, організації навчання міст у сфері планування та імплементації міських стратегій, розроблення інноваційних правових, інституційних та фінансових механізмів реалізації міських стратегій та сприяння у їх впровадженні у містах України.
Для того щоб допомогти країнам, що розвиваються, у досягненні ЦСР, світова спільнота має знати, які проблеми є для них найбільш критичними й яка підтримка їм найбільш потрібна. У цьому контексті важливим є перегляд (розробка) національних стратегічних документів на принципах і ідеології нової Глобальної Стратегії Сталого Розвитку, приведення їх у єдину, зрозумілу всьому світу систему координат
- Ірина Запатріна